Site Overlay

Kovisioon & coaching

Kovisioon ja coaching

Mis vahet on kovisioonil ja coachingul?

Kovisioon – sageli nimetatud kolleegide vaheliseks coachinguks on eelkõige struktureeritud metoodika alusel tööalaste juhtumite arutlemine. Coachingu fookuses on samuti tööalastele olukordadele lahenduste leidmine, kuid peamine erinevus seisneb kahes aspektis.

Esiteks, kovisioon on sama tööd tegevate spetsialistide omavaheline arutelu ja tööalastele situatsioonidele lahenduste koos leidmine (inglise keeles “co – vision”). Sestap nimetataksegi seda kolleegidevaheliseks coachinguks. Tööjuhtumite arutlemiseks kasutatakse kindla struktuuriga kovisiooni mudeleidCoachingust tuttav GROW mudelkovisiooi baasmudeltugevustele suunatud mudel, väljakutse lahendamise mudelWalt Disney meetod pluss teised loovmeetodid sellistelt meestelt nagu Roger von Oech, David Cooperrider, Edward de Bono.

Loe rohkem kovisioonist ja soovi korral telli oma organistasiooni kovisiooni grupijuhtide koolitus. käsitletakse peamisi kovisiooni mudeleid.

Teiseks, coaching on protsess, mida juhib spetsiaalse väljaõppega professionaalne coach. Eestis on täna võimalik omandada coachi ja superviisori väljaõpe vaid Moreno Keskuses ja Rahvusvahelises Supervisiooni ja Coachingu Instituudis. Nagu juba eelpool mainitud, siis kovisioon on metoodika, aga coaching on palju enamat ja kasutada võib coachingu protsessis väga erinevaid tehnikaid ja meetodeid – olgugi, et enim levinud on GROW mudel. , Mina olen näiteks õppinud coachingut läbi viima psühhodraamat ja sotsiomeetiat kasutades.

Loe rohkem coachingust ja soovi korral telli oma organisatsiooni kovisiooni metoodika koolitus. Koolitusel õpime teiste meetodite seas ka GROW mudelit.

Vaata ka International Coaching Federation kodulehelt coachingu kohta.

Kui Sulle pakub huvi kovisioon ehk kolleegide vaheline coaching, supervisioon, psühhodraama või mõni muu minu tegevus (vt Teenused), siis võta minuga julgest ühendust.

Allan Kaljakin superviisor, coach, täiskasvanute koolitaja, meeskondade arendaja