Site Overlay

Meeskonnakoolitus, arengu- ja koostööpäev või coaching

Meeskonnakoolitus, arengu- ja koostööpäev või coaching

Kui Sinu tiimis on vaja motivatsiooni või meeskonnatunde tõstmist, mureks kehvad suhted, ees seisab mõni uus väljakutse või suured muutused….

Just siis aitab see, kui korraldada meeskonnakoolitus või meeskonna arengu- ja koostööpäev. Meeskonnatöökoolitus annab tiimile võimaluse koos õppides ja kogemusi jagades saada uusi teadmisi. Ühtlasi kasvab seeläbi meeskonnatunne ja arenevad suhtlemis- ja koostööoskused. Kõigele lisaks uureneb tiimiliikmete pühendumus organisatsiooni eesmärkida saavutamisel.

Millist formaati valida?

Kas tellida koolitus, meeskonnapäev või hoopiski coaching, see sõltub esiteks eelkõige meeskonna arengu- ja koolitusvajadusest. Vähem olulisem ei ole organisatsiooni ootused meeskonnale. Teisisõnu on küsimus selles, millist muutust või arengut soovitakse saavutada. Kõige sobivama formaadi leidmiseks on vaja kõigepealt sõnastada soovitud eesmärk või konkreetne probleem, millele soovitakse terve tiimiga lahendust otsida.

Nii meeskonnacoaching kui ka meeskonnakoolitus on minuga koostöös rätsepatöös valmiv koosloome protsess, mille kulg ja lõpptulemus sõltuvad Sinu kui Tellija ootustest, eesmärkidest ja fookusest.

Meeskonnakoolituse võimalikud teemad:

Minu enam kui 10 aastase juhtimiskogemusele tuginedes on meeskondade mitte toimimise põhjused seotud just nimelt ülal väljatoodud teemafookustega. Olen kirjutanud artikleid järgmistel teemadel: meeskonna arendamine, konfliktide lahendamine, muudatuste juhtimine ja meeskonna kaasamine.

Kuidas meie koostööprotsess käib?

Kui ma tean, milline pähkel su meeskonnal parasjagu pureda on, valin tehnikad, mis aitavad sellest jagu saada.

Võtan abiks ühelt poolt oma superviisori– ja coachioskused ning teisalt kogemused keskastme– ja tippjuhina. Koolitusprotsessis kasutan Sinu meeskonnaga töötamisel mitmeid võimsaid tehnikaid, mis loovad meeskonnas selguse ja aitavad meeskonnal ühtsena edasi minna. Kui rollid on selged, kõik teavad, mida neilt oodatakse, on ka suhted paremad.

Usud, et minu oskustest ja teadmistest oleks sinu meeskonnale abi.

Tore, võta julgelt ühendust!

Järgmisena lepime Sinuga kokku kohtumise, kus sa selgitad teie tiimi ees seisvaid muresid ja pärast seda teen mina Sulle pakkumise.

Kui see sobib, hakkame tööga peale.

Ikka selleks, et saaksite oma meeskonnas keskenduda kõige tähtsamale – ühiste eesmärkide saavutamisele.

Ja kui meie ühise töö tulemusena hakkavad asjad sujuma, suhted paranevad või muutuste ees ei tunta enam hirmu, siis teeb see mulle kõige rohkem rõõmu. Just see on see, mille pärast ma oma tööd teen.

Ja mõnikord ei vajagi meeskond koolitust, vaid hoopis ägedat tiimiüritust või tööalast jõustamist. Sellisel juhul aitab kõige paremini meeskonnasupervisioon.

Ja mõnikord vajab juht kaasamõtlejat. Kaasteelisega saab arutada juhtimisdilemmasid ja muid tööalaseid juhtumeid, millest oma meeskonnaliikmetega rääkida ei saa nagu näiteks meeskonnajuhtimine, muudatuste juhtimine jt juhtimisküsimused. Siis aitab coaching. Mõnikord on vajalik meeskonnacoahing.

  • Millal? Vaatame kalendrisse ja lepime aja kokku.
  • Kus? Kontaktsena kas Sinu poolt väljapakutud kohas või leiame koos mõnusa koha või virtuaalsena Zoom’is/Teams’is.
  • Kestvus? Soovitavalt 1 või 2 päeva (6-8 akadeemilist tundi); veebis on soovitatav korraga teha pigem poolpäeva 4 akadeemilist tundi.
  • Hind? Kokkuleppeline. Sõltub meeskonnakoolituse ajalisest mahust (tundide arvust) ja grupi suurusest.
  • Lisavõimalus: DISC käitumisprofiili tegemine igale osalejale, mis annab võimaluse tugevuste kaardistamiseks ja efektiivsema koostöösuhete loomiseks (vt minu isiklikku DiSC käitumisprofiili, mis annab Sulle aimu lõpptulemusest juhul kui tellid oma inimestele samuti profiilide koostamise).

Oman enam kui 10 aastat gruppide ja meeskondade juhtimise ning juhina töötamise kogemust. Mul on Täiskasvanute koolitaja kutse ja olen DiSC® sertifitseeritud koolitaja-konsultantMind toetab meeskonnakoolituste, arengu- ja koostööpäevade ning coachingu läbiviimisel superviisori, coach ‘i ja psühhodraama rakendaja väljaõpe. Mind arendab vabatahtlik tegevus Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu juhatuses, Eesti Psühhodraama Ühingus ja Eesti Personalijuhtide võrgustikus ning järjepidevalt enesearenguga tegelemine. Viimasena olen ette võtnud lepitaja väljaõppe.

Küsi personaalset pakkumist!