Küsi personaalset pakkumist

Edit Template

Loveback

Loveback

Edasiviiv tagasiside, mille terminina “Loveback” on kasutusele võtnud Jacob Levy Moreno üks õpilastest Marcia Karp: „Jagamine on rohkem „loveback” kui „feedback” ja seetõttu jääb kriitika analüüsiringi. Vahetult pärast sooritust on iga inimene veel liiga haavatav ja väiksemgi märkus võetakse vastu valuliselt […].” Mina kuulsin sellest oma psühhodraama õpingute käigus õpetaja Aivar Simmermanni (2018) käest.

Selgituseks juurde – nimelt koosneb psühhodraama kolmes osast: häälestus (grupile, eesmärgile, eesseisvale tegevusele vm (inglise keeles warm up); tegevus (action); jagamine (sharing) ja tegelikult õppeprotsessis on veel neljaski: analüüs (processing).

  • Tagasiside toimub jagamisringis suusõnalise peegeldamise teel nii grupi teistelt liikmetelt kui ka grupijuhilt ja keskendub positiivsele – sellele, mida inimene tegi hästi, s.o tema tugevustele ja edusammudele.
  • Sarnast metoodikat kasutab ka Signe Vesso (2019).

Superviisori ja coachi 6. tase

Superviisorina on mul erialane väljaõpe Moreno Keskusest, mis vastab rahvusvahelistele ja rahvuslikele standarditele. Minu kui superviisori eripära seisneb sotsiomeetria ja psühhodraama tegevuslike meetodite kasutamises supervisiooni protsessis. Ühtlasi olen ma Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu ja Eesti Psühhodraama Ühingu liige.