Kõik osalejad on võrdselt eksperdid oma töös ja juhtumite arutelu juhitakse kordamööda, olles üksteisele n-ö coachiks. Olulisel kohal on raamkokkulepped, mis aitavad protsessi juhtimise eest ühiselt vastutust võtta ja turvalises keskkonnas jagada omavahel kogemusi, avada ja teostada oma potentsiaali, jõustada üksteise isiklikku ja professionaalset arengut ning toetada eesmärkide saavutamisel (Vesso, 2019).
Taoline koosloome protsess aitab kasutusele võtta kogu grupi potentsiaalsed teadmised, kogemused ja oskused, et luua uusi taipamisi, ideid ja lahendusi.
Kovisiooni üheks võtmetegevuseks on refleksioon – iseenda ja oma käitumise teadvustamine. Reflekteerimine võimaldab mõista oma tegevust erinevates seostes, selgitada olukordade olemust.
Kovisiooni kui kolleegidevahelise tööalaste juhtumite arutelu rakendamise eelduseks meeskonnas või organisatsioonis laiemalt on siiski vastava metoodika omandamise baaskoolituse läbiviimine.
"Kovisioon toetub põhimõttele, et inimesed pole väliste olukordade ohvrid, vaid oma tunnete, mõtete, käitumiste valijad.” Signe Vesso
Allanit võib superviisorina iseloomustada
kui väga head ja eetilist professionaali, kelle kõrval on turvaline areneda.
Allani lähenemine inimestele
ja meeskondadele on ühtlasi kreatiivne, samas tugevalt “jalad maas”
Lahendamatuna näivad olukorrad said tema abiga kergusega lahendatud.
Kui ma tean, milline pähkel su meeskonnal parasjagu pured on, leiame üheskoos kõige sobivama teenuse, mis aitab sellest jagu saada.
Järgmisena lepime kokku esimese kohtumise, kus sa selgitad teie tiimi ees seisvaid muresid ja pärast seda teen mina sulle pakkumise.
Kui see sobib, hakkame tööga peale.
Ikka selleks, et saaksite oma meeskonnas keskenduda kõige tähtsamale – ühiste eesmärkide saavutamisele.
Ja kui meie ühise töö tulemusena hakkavad asjad sujuma, siis teeb see mulle kõige rohkem rõõmu. Just see on see, mille pärast ma oma tööd teen.