Site Overlay

Äripäeva “Meelerahu konverents” 2021

Praktilise töötoaga osalemine “Meelerahu konverentsil”

Osalesin töötoaga “Töömõtete peatamise tehnikad psühhodraama meetodil” Äripäeva Meelerahu konverentsil.

9. detsembril – samal päeval, mil toimusid superviisori, coachi ja psühhodraama kolmeaastaste õpingute lõputööde kaitsmised, tegin meelerahu stuudiost otseülekande ligi 300 konverentsil osalejateni, kes olid end sättinud mõnusalt diivanile pikutama ja keda viisime koos teiste konverentsil esinejatega rännakule iseendasse.

“Selles vastuolulises ja ärevas maailmas on meelerahu see, mida tahame aasta lõpus sulle jagada. Võta endale üks ilus päev, et õppida koos Eesti coachidega erinevaid praktikaid, korjata infokilde ja saata teele häid soove.” (Äripäeva Konverentsid).

Minu töötuba keskendus töömõtete vaigistamisele, kus ma tutvustasin psühhodraama tegevuslikke tehnikaid, mis aitavad teha mõttepause ning tõmmata piire töö ja eraelu vahele. On ju psühhodraama tähendus “Mind in action”.

Konkreetsemalt saab seda sama mõtterännakut läbi teha kui võtad minuga ühendust:

Saladuskatte all võin anda vihje, et vaja läheb:

  • paberit ja kirjutusvahendit
  • 2 tooli
  • vaikset omaette olemise ruumi ja võimalust ringi liikuda.

Just ringi liikudes suureneb inimese spontaansus ja loovus ning mida rohkem need avalduvad, seda väiksemaks läheb stressitase ja ärevus ning ka vastupidi – väidab konverentsil psühhodraama meetodi ja mõtteviisi alusepanija Jacob Levy Moreno‘ lt, kes oli ka psühhiaater, psühhoterapeut ja grupiviisilise psühhoteraapia edendaja.

Meelerahu konverentsile sobis psühhodraama kui tegevuslik grupitöö meetod kenasti, sest on ju tegu tjustnimelt INIMMEELE kirjeldamiseks, analüüsiks ning lahendamiseks loodud meetodit, mis on saanud oma nime sellest, et kasutatab teatrialaseid mõisteid ja draamavorme, kusjuures fookuses on  inimese spontaansuse ja loovuse arendamine, et innustada:

  • leidma uusi lahendusi korduvates käitumismustrites,
  • tegutsema adekvaatselt uudsetes olukordades.