Alustavate juhtide isiklikule ja professionaalsele arengule suunatud pooleaastane praktiline koolitusprogramm koosneb kuuest teemapõhisest moodulist. Iga moodul toimub soovitatavalt 1 x kuus vastavalt Sinu kui Tellija soovile, kas kontaktõppena või online) 8 akadeemilist tundi.
Alustavatele juhtidele, kes soovid:
Saada toetust:
80% koolitusprogrammi kogumahust moodustavad praktilised tegevused:
On osaleja:
16 osalejat
Kokkuleppel Sinu kui koolituse Tellijaga.
1 mooduli teema: „Mina iseenda juhina“ – minu väärtused, hoiakud, uskumused ja kompetentsid, enesemotivatsioon, enesejuhtimine, energiataseme hoidmine ja ajajuhtimine.
2. mooduli teema: „Mina meeskonna juhina“ – juhi roll ja ülesanded meeskonna juhtimises, juhi isiksuse mõju meeskonnaliikmetele; meeskonna ühtsust ja omavahelist koostööd soodustav töökeskkond ja –kultuur, meeskonna loomine ja arengufaasid, koostöökokkulepped ning turvalisus meeskonnas.
3. mooduli teema: „Mina eestvedajana“ – eestvedamine ja kaasav juhtimine, väärtuspõhine ja strateegiline juhtimine, sh muudatuste elluviimine, meeskonna kaasamine ja arendamine, suhete ja valikute juhtimine meeskonnas, sotsiomeetrilised tehnikad grupidünaamikate mõjutamiseks; määramatusega toimetulek.
4 mooduli teema: „Mina tööjaotuse ja –protsesside korraldajana“ – rollid meeskonnas ja erinevate käitumisprofiilidega arvestamine, sh virtuaal- või kaugtöö kontekstis, delegeerimine, meeskonna juhtimine.
5. mooduli teema: „Mina probleemide lahendajana“ – keeruliste tööalaste ja emotsionaalselt laetud olukordade käsitlemine, läbirääkimised, sisekommunikatsioon, meeskonna toetamine.
6. mooduli teema: „Mina meeskonna tunnustaja ja motiveerijana“ – tagasi- ja edasiside andmine, sh arengu- ja koostöövestluste läbiviimine, märkamine ja tunnustamine, innustamine ja motiveerimine.
Õppemeetodite valikul lähtume konkreetsest päeva teemast ja hetke vajadusest.
Koolitusel kasutatavad meetodid põhinevad järgmistel autoritel:
Osalejate omavaheliseks kogemuste vahetamise, arvamuse ja ideede väljendamise, enesereflektsiooni ning koolitajaga konsulteerimise julgustamiseks kasutatakse erinevaid täiskasvanute õppe kognitiivseid (Jean Piaget), holistilisi (Rudolph Steiner, John Dewey, and Maria Montessori), konstruktivistlikke ( Lev Vygotsky) õpikäsitlusi, sh:
Psühhodraama (Jacob L. Moreno) – kogemusõppe- ja arendusmeetod, mille põhieesmärk on inimeste spontaansuse ja loovuse arendamine.
Coaching (Thomas Leonard) – protsess, mis toetab inimeste eesmärkide elluviimist ning isikliku ja professionaalse potentsiaali avastamist. Loob teadlikkust ja annab vastutuse. Läbi coachingu printsiipide rakendamise saavad juhid tõsta teadlikkust ning seeläbi tulemuslikkust.
Supervisioon – ehk töönõustamine, kus tegeletakse reaalsete tööalaste olukordadega, millega hetkel organisatsioon silmitsi seisab. Supervisiooniprotsess aitab indiviidil/meeskonnal liikuda hetkeolukorrast soovitud seisundisse. Supervisioon on protsess, mis aitab üheskoos luua muutusi ja/või reageerida parimal viisil muudatustele väljapoolt.
Lahenduskeskne lähenemine (David Cooperrider and Ronald Fry) – AI (Appreciative Inquiry) – tugevustele, tulevikule ja lahendustele suunatud lähenemine juhtimises. Aitab unistada ja keskenduda sellele, mida tulevikus soovime saavutada. Loob keskkonna, kus osaleja tunneb, et ta suudab ise valida, kuidas ta soovib enda, kui ressursina, panustada.
Evelyn Soidla (MA)
Enam kui 25 aastase kogemusega õppejõud, koolitaja, mentor, nõustaja.
Professionaalne coach ja superviisor (ICF liige, ESCÜ juhatuse liige ja tase 6 superviisor, ANSE liige).
Olles olnud partneriks erinevate tasandi juhtidele ja meeskondadele nii Eesti kui rahvusvaheliste organisatsioonide juures, nii era kui avalikus sektoris. Lisaks, meeskonna arendaja, meeskonna koolitaja ning ettevõtja (eesti ja inglise keel).
https://www.englishcoaching.ee/who-am-i
Allan Kaljakin (MA)
Enam kui 10 aastase juhtimiskogemusega Täiskasvanute koolitaja (tase 6), litsenseeritud DiSC® koolitaja-konsultant ning professionaalne superviisor, coach ja psühhodraama rakendaja, kusjuures olen läbinud praktilise grupijuhtimise ja sotsiomeetria väljaõppe. Ühtlasi olen Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu liige ja osalenud mitmetel juhtimisalastel ja/või coachingu konverentsidel: Coaching Treff, Coaching Pöördepunkt, ja Äripäeva Meelerahu konverentsil.
Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühing (ESCÜ), mille liige ma olen 2020. aasta septembrist, määratleb supervisiooni kui “süsteemset nõustamisprotsessi, mille fookuses on indiviidide, tööalaste ülesannete ning organisatsiooni omavaheline interaktsioon.
Meie ühise koostöö tulemusena.
Protsess algab Sinu sisendist, mis võib hõlmata mõnda uut väljakutset, suuri muutusi või keerulisi suhteid.
Koos töötame selle nimel, et, et aidata Sul reflekteerida oma tööga seotud mõtteid, tundeid ja kogemusi.
Nõustamisprotsess toetab Sinu professionaalset arengut ning aitab leida lahendusi esile kerkinud probleemidele.
Supervisioon on ennekõike suunatud juhtidele ja spetsialistidele, kes töötavad inimestega, sh personalijuhid, õpetajad, sotsiaaltöötajad, arstid, õed, coachid, jne.
Supervisiooni kohtumised leiavad aset Sinu valitud asukohas või leiame selleks koos mõnusa koha või virtuaalsena Zoom’is/Teams’is.
Vaatame koos kalendrisse ja lepime kummalegi sobiva kohtumisaja kokku.
Supervisioon on jätkuv protsess, mis peaks hõlmama soovitavalt 3 kuni 5 kohtumist, ühe kohtumise kestvus on minimaalstlt 45 minutit, maksimaalselt poolteist tundi.
Supervisioon tasu sõltub kohtumiste arvust, formaadist (kontakt- või online kohtumine) ja veel mitmetest asjaoludest, millest saame eelkohtumisel rääkida.
Allanit võib superviisorina iseloomustada
kui väga head ja eetilist professionaali, kelle kõrval on turvaline areneda.
Allani lähenemine inimestele
ja meeskondadele on ühtlasi kreatiivne, samas tugevalt “jalad maas”
Lahendamatuna näivad olukorrad said tema abiga kergusega lahendatud.
Kui ma tean, milline pähkel su meeskonnal parasjagu pured on, leiame üheskoos kõige sobivama teenuse, mis aitab sellest jagu saada.
Järgmisena lepime kokku esimese kohtumise, kus sa selgitad teie tiimi ees seisvaid muresid ja pärast seda teen mina sulle pakkumise.
Kui see sobib, hakkame tööga peale.
Ikka selleks, et saaksite oma meeskonnas keskenduda kõige tähtsamale – ühiste eesmärkide saavutamisele.
Ja kui meie ühise töö tulemusena hakkavad asjad sujuma, siis teeb see mulle kõige rohkem rõõmu. Just see on see, mille pärast ma oma tööd teen.