Site Overlay

Kolm nippi juhtimisoskuste arendamiseks

Millised kolm praktilist juhtimisalast nippi mind on juhina aidanud?

Juhtimine algab eelkõige iseenda ja oma ajajuhtimisest.

USA president Eisenhoweri järgi on üks väga oluline ja tõhus ajajuhtimise maatriks oma nime saanud. Tema nimelt soovitab, enne kui me midagi tegema hakkame läbi mõelda, kas tegu millegiga, mis on oluline ja kiire, on oluline aga ei ole eriti kiire, mitteoluline ja kiire või mitte oluline ega ei ole ka kiire.

Strateegiliselt õige tegutsemisviis on tegeleda just nende asjadega, mis on olulised aga mis ei ole kiired. Tänases pidevalt muutuvas ja üsna keerulises keskkonnas on juhi kaks väga olulist omadust võime muutustega kohaneda ja oskus suunata oma energia õigete asjade tegemisse.

Keerulistes ja stressirohketes olukordadest on mind ennast väga palju aidanud see üleskutse iseendale: Anna mulle jõudu aktsepteerida seda, mida ma muuta ei saa. Anna mulle julgust just nimelt muuta seda, mis on minu võimuses ning tarkust neil kahel asjal vahet teha.

Kas sina oled kunagi mõelnud, miks koos mõndade inimestega sujub koostöö palju kergemini kui teistega? See tuleneb sellest, et me läheneme oma tööle ja tööülesannetele vastavalt oma loomuomasele käitumisstiilile. Juhina on väga oluline osata kohaldada enda käitumist vastavalt sellele, kellega me koostööd teeme.

Mõistmaks erinevaid käitumisstiile on päris mitmeid võimalusi. Üks nendest on DiSC. Teine on aga Beibin, kelle järgi on olemas üheksa meeskonnarolli ja kõigi nende olemasolu meeskonnas on väga oluline.

Kokkuvõtvalt algab kõik siiski iseendast eneseteadlikkusest, oskusest ise ennast juhtida ja oma võimest loomuomast käitumist kohaldada vastavalt nende omadele, kellega me koos töötame, kas siis juhipositsioonist või meeskonnaliikmena.