Site Overlay

Aja planeerimine – vajalikum kui eales varem

Kuidas ikkagi otsustada, millele pühendada oma aega ja millele mitte? 

Kirjutan ajakirja Director rubriigis “Juhtimisnõuandedajajuhtimisest ja millised meetodid on mind aidanud.

“Ööpäevas võiks olla 30 tundi!“ Ehk oled sinagi üks neist, kes on nii mõelnud. See on esimene märk, et peaksid oma suhtumise-tegevused üle vaatama ja seal muudatusi sisse viima.

Kuidas ikkagi otsustada, millele pühendada oma aega ja millele mitte? Meil kõigil on aega 24 tundi ööpäevas, millest kaheksa tundi on soovituslik tööaeg. Kui töötada pika perioodi vältel rohkem kui kaheksa tundi päevas, toob see varem või hiljem kaasa tööstressi, millest pole üldse lihtne taastuda. Siit tuleneb muide ka ütlemine „Less is more”.

Tihti öeldakse, et aeg on raha. Finantsseisuga paralleeli vedades ei räägi me aga konkreetsest rahanumbrist, vaid pigem tundest, et me saame endale lubada kõike, mida vajame selleks, et tunda end hästi. Nii on ka ajaga – piisab sellest tundest, et mul on aega.”

Artiklist saad teada,

  • Millised on aja juhtimise peamised põhimõtted?
  • Milles seisneb Eisenhoweri ajajuhtimise mudel ja kuidas seda igapäevatös kasutada?
  • Mida tähendab ajakasutuse tasakaalu reegel ja kuidas see aitab piire tõmmata era- ja tööelu vahele?

Kirsina tordil on 5 soovitust, mis mind on aidanud aja planeerimisel.

Loe artiklit siit.

Kui vajad tuge aja juhtimise tehnikate omandamisel ja igapäeva tääelus rakendamisel kas indiviuduaalselt või kogu meeskonnaga, siis võta minuga julgelt ühendust. Võtan ühelt poolt abiks oma superviisori- ja coachioskused ning teisalt kogemused keskastme- ja tippjuhina, mille sain Prantsuse Instituudist Tallinnas ja Riias ning Tallinna Õpetajate Majast, mida juhtisin kuus aastat.

Küsi personaalset pakkumist!