Eesti Supervisiooni ja CoachinguÜhing määratleb coachingut kui “kindla eesmärgi saavutamisele, oskuste või harjumuste omandamisele suunatud struktureeritud koostööd, mis võib toimuda ühekordselt või protsessina. Coaching sobib igaühelele, kelle soov on teha teadlikult tööd iseendaga ning viia ellu muudatusi enda sees ja ümber.”
Reeglina on tegu individuaalses coachingus üks-ühele vestlusega, mis aitab Sul leida vastused Sinu enda seest ja viia muutuseks vajaminevad tegevussammud ellu tänu oma sisemisele potentsiaalile ja jõuvarudele, ent võttes appi oma psühhodraama väljaõppes omandatud oskused ning teisalt kogemused haridusjuhina (vaata “Minust”), siis kasutan coachingu protsessis mitmeid tegevuslikke ja kaasavaid loovtehnikaid, mis loovad selguse, tõstavad Sinu teadlikkust harjumuspärastest mõtte- ja käitumismustritest ning aitavad tulevikus rakendada uusi, tõhusamaid viise ühes või teises töösituatsioonis käituda.
Coaching aitab Sul niisiis tõsta teadlikkust, kasutada sisemist potentsiaali, võtta suurem vastutus Sinu elus toimuva üle ja kohaneda elutervemalt väliste muutustega, mis ei allu Sinu kontrollile ja on n-ö paratamatud.
Supervisioon on ennekõike suunatud juhtidele ja spetsialistidele, kes töötavad inimestega, sh personalijuhid, õpetajad, sotsiaaltöötajad, arstid, õed, coachid, jne.
Supervisiooni kohtumised leiavad aset Sinu valitud asukohas või leiame selleks koos mõnusa koha või virtuaalsena Zoom’is/Teams’is.
Vaatame koos kalendrisse ja lepime kummalegi sobiva kohtumisaja kokku.
Supervisioon on jätkuv protsess, mis peaks hõlmama soovitavalt 3 kuni 5 kohtumist, ühe kohtumise kestvus on minimaalstlt 45 minutit, maksimaalselt poolteist tundi.
Supervisioon tasu sõltub kohtumiste arvust, formaadist (kontakt- või online kohtumine) ja veel mitmetest asjaoludest, millest saame eelkohtumisel rääkida.
Allanit võib superviisorina iseloomustada
kui väga head ja eetilist professionaali, kelle kõrval on turvaline areneda.
Allani lähenemine inimestele
ja meeskondadele on ühtlasi kreatiivne, samas tugevalt “jalad maas”
Lahendamatuna näivad olukorrad said tema abiga kergusega lahendatud.
Kui ma tean, milline pähkel su meeskonnal parasjagu pured on, leiame üheskoos kõige sobivama teenuse, mis aitab sellest jagu saada.
Järgmisena lepime kokku esimese kohtumise, kus sa selgitad teie tiimi ees seisvaid muresid ja pärast seda teen mina sulle pakkumise.
Kui see sobib, hakkame tööga peale.
Ikka selleks, et saaksite oma meeskonnas keskenduda kõige tähtsamale – ühiste eesmärkide saavutamisele.
Ja kui meie ühise töö tulemusena hakkavad asjad sujuma, siis teeb see mulle kõige rohkem rõõmu. Just see on see, mille pärast ma oma tööd teen.