Site Overlay

Kuidas kasvada liidriks?

Kuidas kasvada liidriks?

Kas Sina oled kunagi mõelnud, kuidas toimub areng spetsialistist juhiks – või veel enam, liidriks?

Mind on see küsimus hakanud aina enam huvitama, sest ühelt poolt olen ma ise riigiametnike keeleõpetajana kunagi ülikooli õpingute kõrvalt oma karjääri alustanud, siis edasi liikunud grupijuhi, mida õpetaja kahtlemata on, osakonna- ja meeskonnajuhi positsiooni kuni organisatsiooni strateegilise eestvedajani välja. Tänaseks on mul enam kui 10 aastat praktilist juhtimiskogemust ja edasi liikunud partneriks teistele juhtidele. Superviisori, coachi ja meeskondade koolitajana ma ilmselgelt seda olen ja juhina töötamise kogemus toetab kindlasti mind minu uuel teekonnal meeskondade jõustajana jńing annab mulle teatava eelise nende ees, kes võib olla (lähiajal) ise juhina ei ole töötanud. Alati pole see ka vajalik.

Mind jäi siiski painama see küsimus, kuidas siiski toimub juhiks või suisa liidriks kasvamine ja arvestades, et ma olen ka DiSC käitumisprofiilide konsultant ja Täiskasvanute koolitaja, siis sündis idee edasi anda seda elufilosoofiat, kuidas mina juhtimist ja eestvedamist näen ning kas see on midagi, mida meile on sünnipäraselt kaasa antud või saab seda kuidagi õppida – vähemasti endas arendada.

Ma usun siiralt koostöösse ja nii liikus minu mõte edasi sinna, et tahan oma enda juhtimiskoolitust läbi viia koostöös ühe teise koolitajaga, kellega ma jagan samu väärtusi, hoiakuid, arusaami, ent samas me täiendame üksteist. Kui mina omandasin superviisori ja coachi välja õppe sotsiomeetrial ja psühhodraama meetodil Moreno Keskuses, sis minu koostööpartner Evelyn Soidla on oma superviisori ja coachi väljaõppe omandanud International Supervision and Coaching Institute nimelises asutuses. Kaks asutust Eestis ongi vastavad kompetentsikeksused.

Kuula taskuringhäälikut “Kuidas kasvada spetsialistist liidriks?” ja saa rohkem teada meist, meie lähtekohtadest ja sellest põnevast arengu- ja koolitusprogrammist!