Site Overlay

Läbivad kompetentsid

Tegevusnäitaja 1

“Valdab koolitusel käsitletavat valdkonda/teemat/ainet, hoiab end kursis valdkondlike uuendustega, arvestades valdkonna- ja ainealase teadmuse, teaduspõhisuse ja parimate praktikate ning õppekavast/koolitusprogrammist.”

Olen:

Tegevusnäitaja 2

“Teab täiskasvanukoolituse põhiprintsiipe ja lähtub koolitusel täiskasvanud õppija eripäradest.”

Olen:

Tegevusnäitaja 3

“Väärtustab täiskasvanud õppijat, järgib oma töös eetilisi norme (vt lisa 3 Täiskasvanute koolitaja eetikakoodeks) ja konfidentsiaalsusnõudeid; hoiab kutse mainet.”

Minu väärtused:

  • Spontaansus ja loovus – väärtustan julgust algatada uuendusi ja katsetada seniproovimata tegutsemisviise;
  • Eesmärgikindlus – väärtustan järjepidevust endale seatud sihtide saavutamisel kui ka teiste toetamisel;
  • Lahenduskesksus – väärtustan konstruktiivset arutelu võimalike alternatiivide üle;

Koostöö – väärtustan võrgustiku loomise olulisust ja koostegutsemist.

Tegevusnäitaja 4

“Järgib täiskasvanuõpet ja teisi valdkonna tegevusi reguleerivaid õigusakte.”

Olen:

Varasematel ametikohtadel tegelenud Prantsuse Instituudile koolitusloa taotlemisega ja õppekavade väljatöötamise, arendamise ja kaasajastamisega.

Tegevusnäitaja 5

“Annab õppijatele tagasisidet kogu koolitusprotsessi vältel.”

  • Annan tagasisidet peamiselt suuliselt peegeldamise teel arvestades õppija edusamme seatud õpieesmärkide saavutamisel võrreldes n-ö algtasemega, kusjuures fookuses on õppija tugevused. Olles väga coachingu usku, julgustan inimesi palju eneserefleksioonile.
  • Pean oluliseks grupiliikmete üksteisele tagasiside andmist jagamisringis. Tsiteerides oma õpetajat, Aivar Simmermanni (2018): “Üks Moreno õpilastest Marcia Karp rõhutab: „Jagamine on rohkem „loveback” kui „feedback”,” ja seetõttu jääb kriitika analüüsiringi. Vahetult pärast sooritust on iga inimene veel liiga haavatav ja väiksemgi märkus võetakse vastu valuliselt […].

Tegevusnäitaja 6

“Kasutab korrektset koolituse läbiviimise keelt kõnes ja kirjas.”

Oman:

  • võõrkeelte õpetamise didaktika magistrit Prantsusmaal ja olen töötanud 10 aastat prantsuse keeles. Prantsuse Instituudis nii Tallinnas kui Riias õpetaja, keelekursuste ja -eksamite koordinaatori ning keeleõppeosakonna juhatajana töötades olen läbinud hulgaliselt täiskasvanu õppija (euroametnike) õppimist toetavaid täienduskoolitusi (vt lisaks minu CV);
  • Pariisis asuva Sèvres’i Rahvusvahelise Õppekeskuse poolt välja antud rahvusvaheliste prantsuse keele DELF-DALF eksamite sertifitseeritud hindaja tasemeni C1, mis võimaldas mul 3 korda aastas vastavaid eksameid vastu võtta;
  • prantsuse keelt kasutanud lisaks täiskasvanutele keelekursuste läbiviimisele õpetajate koolitajana, sh Läti üldhariduskoolide prantsuse keele õpetajatele Prantsuse Saatkonna korraldataval aastaseminaril (“Facebooki kasutamine keeletunnis”; “Kaasaegsete laulude kasutamine keeletunnis” jt).

Tegevusnäitaja 7

“Kasutab asjakohaseid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) vahendeid õppeprotsessi ettevalmistamisel, läbiviimisel, hindamisel ja enesearengu toetamisel; oskab allikakriitiliselt veebipõhist infot otsida; teab digiõppe võimalusi ja oskab kasutada sobilikke meetodeid digiõppe läbiviimiseks täiskasvanute koolituses; oskab luua, kasutada ja jagada veebipõhiseid materjale.”

  • Valdan oskuslikult õppetöö läbiviimiseks vajalikke tekstitöötlus-, tabelarvutus- ja esitlusprogramme ja erinevaid veebipõhiseid õpikeskondi (Zoom, Google tööriistad (Google Meet, Drive, Jamboard) ja sotsiomeetriliste harjutuste läbiviimiseks Flinga.fi, Mural.com jt ning interaktiivseid keskkondi nagu Kahoot. “Superviisor ja Coach. Psühhodraama rakendaja” väjaõppe raames kirjutan uurimustöö “Tegevuslike meetodite kasutamine veebipõhisel meeskondade arendamisel.”
  • Haldan WordPress nimelist veebipõhist tarkvara kodulehe tegemiseks ja blogi pidamiseks, sh õppetöö eesmärgil.