Site Overlay

Coach’id

Kuidas leida coach?

Coach’id ja coaching Eestis

Sageli ei osata endale sobivat coachi leida, sest Eestis on nii palju coache ja erinevat superviisoritele või psühhodraama rakendajatele, on coach‘iks võimalik õppida igal pool ja väga erinevas mahus. Coach‘iks saab end siiski vaid nimetada inimene, kes on läbinud täispika, s.o 2.5 aastat kestnud spetsiaalse coach’i väljaõppe. Eestis on täna võimalik omandada coach‘i ja superviisori väljaõpe vaid Moreno Keskuses ja Rahvusvahelises Supervisiooni ja Coachingu Instituudis. Enamik International Coaching Federation alla kuuluvaid coach’e on spetsialiseerunud eelkõige GROW mudeli kasutamisele coachingut tehes. Samas on järjest populaarsem süsteemne coaching, millest on kirjutanud minu koostööpartner coach ja superiisor Evelyn Soidla artiklis “Integraalne juhtimine”. Mina see-eest olen õppinud coachingut läbi viima psühhodraamat ja sotsiomeetiat kasutades.

Loe rohkem coachingust ja soovi kooral telli oma organisatsiooni kovisiooni metoodika koolitus. Koolitusel õpime teiste meetodite seas ka GROW mudelit.

Õiget coachi aitab leida Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühing, kus on spetsiaalne otsingumootor “Leia coach”.

Kui Sulle pakub huvi kovisioon ehk kolleegide vaheline coaching, supervisioon, psühhodraama või mõni muu minu tegevus (vt Teenused), siis võta minuga julgest ühendust.